Projekty

Informační protidrogový leták - varny pervitinu, pěstírny marihuany

Na konci roku 2018 jsme ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou vytvořili preventivní protidrogový leták – informující o varnách pervitinu a pěstírnách marihuany.

Cílem letáku je upozornit širokou veřejnost na aktuální problémy a rizika týkající se drog, především jejich výroby. 

Leták byl umístěn na veřejná prostranství s vysokým výskytem denního počtu osob, jako jsou nádraží, autobusové zastávky, úřední budovy či jednotlivé střední školy v Karlovarském kraji.  

Informační protidrogový leták - ke stažení ZDE

let

Informační preventivní leták "Jak poznat závislost na videohrách" 

Během roku 2019 odbor Bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje zpracoval informační preventivní letáky s názvem "Jak poznat závislost na videohrách". 

Závislost na videohrách je závažný problém, který spadá do aktuálních témat nelátkových závislostí. Jednotlivé prvky závislosti, které jsou na letáku zmíněné, jsou klasifikované dle Světové zdravotnické organizace, která v minulých letech zařadila závislost na videohrách na seznam oficiálních závislostních chorob. Leták pomocí základních charakteristik upozorňuje na jevy, díky nimž může žák zjistit, zda je či není závislý na videohrách. Preventivní leták vychází z metodického dokumentu „Závislost na videohrách a finanční nástrahy, které videohry obsahují“ a zestručňuje její závěry.

Informační preventivní leták je možné stáhnout zde:  Preventivní leták - GAMEPAD.pdf