Aktuality

25 Říjen 2022

Pracovní skupina pro realizaci prevence kriminality v Karlovarském kraji jednala na téma domácí násilí

V měsíci říjnu se v budově Krajského úřadu Karlovarského kraje konalo jednání Pracovní skupiny pro realizaci prevence kriminality v Karlovarském kraji, které bylo zaměřeno na problematiku domácího násilí.  Hlavním bodem jednání byla potřeba práce s násilnými osobami v Karlovarském kraji a…

10 Říjen 2022

Nový podcastový seriál Karlovarského kraje o prevenci kriminality a závislostního chování "Promluvme si preventivně" je na světě!

Neformální rozhovory s odborníky z oblasti prevence kriminality a závislostního chování, či s osobami se zajímavými životními příběhy. Otevření a prodiskutování mýtů, či aktuálních problematických témat, představení státních a nestátních pomáhajících institucí široké veřejnosti. To vše je cílem…

7 Říjen 2022

Další ročník soutěžního on-line kvízu z oblasti internetové bezpečnosti pro žáky a studenty úspěšně odstartoval!

Žáci základních a studenti středních škol v Karlovarském kraji mohou na téma internetového bezpečí soutěžit o věcné ceny v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet od 3. října 2022 do 28. února 2023. 

13 Září 2022

V Krajské knihovně Karlovy Vary úspěšně proběhl první ročník akce Den rodinné prevence s Karlovarským krajem

V Krajské knihovně Karlovy Vary dne 7. září 2022 úspěšně proběhl první ročník akce Den rodinné prevence s Karlovarským krajem, kterou pořádal odbor bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje. 

26 Srpen 2022

VÝSTRAHA ČHMÚ – VELMI SILNÉ BOUŘKY

Český hydrometeorologický ústav vydal pro území Karlovarského kraje výstrahu na velmi silné bouřky, která je v platnosti od 26. srpna od 12:00 do 23:00 hodin.

12 Srpen 2022

Evakuace dětského tábora na Ašsku

Území okolí města Hranice bylo v úterý 9. srpna ve večerních hodinách zasaženo silnou vichřicí doprovázenou přívalovými dešti, která způsobila polomy v okolních lesích a hrozilo přetečení místního rybníka. Hlavní vedoucí dětského tábora Studánka požádal na tísňové lince 150 o pomoc při evakuaci…

9 Srpen 2022

Přijďte na Den rodinné prevence s Karlovarským krajem

Odbor bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje srdečně zve všechny zájemce na „Den rodinné prevence s Karlovarským krajem“. Akce se bude konat 7. září 2022 v prostorách Krajské knihovny Karlovy Vary. 

5 Srpen 2022

VÝSTRAHA ČHMÚ – Velmi vysoké teploty

Aktualizováno (5. 8. 2022, 11:00 hod.): Český hydrometeorologický ústav vydal pro území Karlovarského kraje výstrahu na velmi vysoké teploty s vysokým stupněm nebezpečí, která je v platnosti od 5. srpna 11:08 do 5. srpna 21:00 hodin.

3 Srpen 2022

Odřad HZS Karlovarského kraje zamířil na pomoc do Hřenska

K hašení rozsáhlého lesního požáru v Hřensku bylo nasazeno již téměř 90 profesionálních i dobrovolných hasičů Karlovarského kraje se 40 kusy techniky.

2 Srpen 2022

Hejtman Karlovarského kraje ukončuje období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů

Dnem 2. srpna 2022 hejtman Karlovarského kraje zrušil období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů, které bylo v platnosti od středy 27. července 2022 na území Karlovarského kraje.