Aktuality

9 Únor 2024

Rady a doporučení – Fenomén elektrických koloběžek a kol

Dnes se elektro mobilita stává stále populárnějším dopravním i turistickým prostředkem, který je nenáročný, ekologický a přínosný pro zdraví. Bohužel má i svá rizika v podobě nárůstu požárů (vznícení baterií) a úrazovosti.

Pojďme si…

6 Únor 2024

Mají žáci základních škol dostatečné povědomí o tom, které chování na internetu může být považováno za kyberkriminalitu? Opovědi přináší aktuální výzkum projektu Kraje pro bezpečný internet

Ke Dni bezpečnějšího internetu, který v tomto roce připadá na 6. 2. 2024, projekt Kraje pro bezpečný internet zveřejnil výsledky výzkumu Vnímání kyberkriminality mezi žáky na druhém stupni základních škol, který byl zopakován po pěti letech.

17 Leden 2024

VÝSTRAHA ČHMÚ – Silná ledovka

Český hydrometeorologický ústav vydal pro území Karlovarského kraje výstrahu s vysokým stupněm nebezpečí na výskyt silné ledovky, místy se může vytvářet s tloušťkou dosahující i nad 5 mm, která je v platnosti od 17. 1. 2024 12:00 do 18. 1. 2024 10:00.

Aktualizace: Český…

12 Leden 2024

Soutěžní on-lin kvíz z oblasti internetového bezpečí bude ukončen 29. února!

Žáci a studenti základních a středních škol v Karlovarském kraji mohou soutěžit s projektem Kraje pro bezpečný internet už jen do 29. února 2024. 

10 Leden 2024

Rady a doporučení – EXTRÉMNĚ NÍZKÉ TEPLOTY

Krásné slunečné počasí se zasněženou krajinou a teplotami kolem -5 °C je v zimním období velice vítané. Pokud však teploty začnou klesat pod -10 °C i přes den, mohou nepříznivě působit na lidský organismus i životní prostředí. Pojďme si říci něco o extrémně nízkých teplotách a o tom, jak…

10 Leden 2024

Nový díl podcastu Promluvme si preventivně na téma nové populární návykové látky právě k poslechu

Kratom, HHC, nikotinové sáčky a jednorázové elektronické cigarety jako nové populární návykové látky? Právě o problematice nových návykových látek a zejména jejich rizikovém užívání dětmi je již 5. díl podcastu Karlovarského kraje Promluvme si preventivně.

 
4 Leden 2024

Vyšla souhrnná zpráva o realizaci politiky závislostí v krajích v roce 2022

Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti Úřadu vlády ČR vydalo letos zprávu o realizaci politiky závislostí v krajích ve formátu časopisu Zaostřeno.

3 Leden 2024

VÝSTRAHA ČHMÚ – Povodňová pohotovost

Český hydrometeorologický ústav vydal pro území Karlovarského kraje – ORP Cheb výstrahu na Povodňovou pohotovost – 2. stupeň povodňové aktivity v některých říčních profilech s vysokým stupněm nebezpečí, která je v platnosti od 3. 1. 2024 11:56 hodin do odvolání.

Aktualizace: Pro ORP Cheb…

2 Leden 2024

Na projekty prevence kriminality mohou kraje a obce pro rok 2024 žádat v rámci dotačního programu Ministerstva vnitra

Ministerstvo vnitra i pro rok 2024 vyhlašuje každoroční dotační program pro obce a kraje za účelem snižování kriminality, eliminaci kriminálně rizikových jevů a zvyšování pocitu bezpečí občanů. Současně byla vyhlášena i takzvaná ukrajinská výzva. 

29 Prosinec 2023

Rady a doporučení – SILVESTR

Vánoční svátky máme za sebou a už se blíží Silvestr a oslavy Nového roku. Toto veselí je spojováno s bujarým slavením doprovázeným efekty zábavní pyrotechniky. Pojďme si říci pár důležitých rad pro šťastné prožití Novoročního času.