Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje vyhlásil druhý ročník soutěže Ty to zvládneš

Ve školním roce 2024/2025 se mohou soutěžní týmy ze 7. – 9. ročníků základních škol opět přihlásit do znalostně dovednostní soutěže Ty to zvládneš, která je zaměřena na oblast ochrany člověka za mimořádných událostí.

Informace o soutěži a registraci obdrželi ředitelé škol 12. června 2024 emailem a jsou dostupné i na webu Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje.

Ve školním roce 2023/2024 uspořádalo oddělení ochrany obyvatelstva Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ve spolupráci Centrem zdraví a bezpečí v Karlových Varech 1. ročník soutěže Ty to zvládneš s cílem podpořit výuku žáků na základních školách v získání znalostí a také dovedností, jak se správně zachovat při mimořádných událostech jako jsou požáry, zemětřesení, záplavy či další pohromy a havárie, u kterých běžně zasahují složky IZS.

V první části soutěže, která probíhala na školách, měli žáci druhých stupňů základních škol pracovat s materiály určenými pro problematiku ochrany obyvatelstva dostupné v sekci Pro školy na webu Záchranného kruhu. Vše bylo zakončené on-line testy.

V bonusovém kole školní týmy mohly zpracovat krátké video, komiks nebo text na téma, jak správně postupovat při poskytování první pomoci v zadané situaci.

V Centru zdraví a bezpečí v Karlových Varech se konalo finále soutěže Ty to zvládneš 

22. května 2024 se uskutečnilo finálové kolo v Centru zdraví a bezpečí, kde nejlepší žáci školních kol prakticky předvedli v modelových situacích, co vše se naučili a jak umí reagovat při mimořádné události. V průběhu finále o vůbec první vítězství ve znalostně dovedností soutěži zaměřené na problematiku ochranu člověka za mimořádných událostí v Karlovarském kraji mezi sebou soupeřili žáci z ZŠ Březová, ZŠ Habartov, ZŠ Hroznětín, ZŠ a MŠ Kraslice a 3 týmy ze ZŠ a MŠ Oloví. Jedna finálová škola kvůli nemoci žáků nepřijela, a to ZŠ Křižíkova, Sokolov.

Foto: Stanoviště dopravní nehoda