POSLECHNĚTE SI DRUHÝ DÍL PODCASTU PROMLUVME SI PREVENTIVNĚ

Na 7. února letos připadl Den bezpečnějšího internetu, který se slaví ve více než 180 zemích po celém světě.  U této příležitosti vychází nový díl podcastu Promluvme si preventivně s názvem Doba on-lineová.

titulky_5_foto.png

O tom, jak se bezpečně pohybovat v internetovém prostředí, si povídají manažerka prevence kriminality Karlovarského kraje Tereza Pásková s Romanem Kohoutem ze spolku you connected. 

Žijeme v on-line době, kde je internet běžnou součástí každodenního života. Počítače, notebooky, tablety a mobilní telefony jsou základním vybavením většiny domácností. Patří zabezpečení těchto technologií a nastavení bezpečných hesel mezi hlavní bezpečnostní rizika v internetovém prostředí? Od kdy je vhodné děti pouštět na internet a v jakém věku se doporučuje koupě prvního mobilu? Jsou systémy rodičovské kontroly efektivní? Je možné považovat počítačové hry za jednu z forem učení? Na tyto a mnohé další otázky se pokusí odpovědět odborník na slovo vzatý - Roman Kohout, který je specialistou na kybernetickou trestnou činnost a bezpečné chování v oblasti internetu.

Podcast Karlovarského kraje Promluvme si preventivně vychází každé čtvrtletí. Obsahem jednotlivých dílů jsou neformální rozhovory s odborníky či osobami se zajímavými životními příběhy pohybujícími se v oblasti prevence kriminality, protidrogové prevence a oblasti závislostního chování. 

Podcast PsP


Podcast najdou zájemci na Anchor (distribuce pro Spotify, Apple podcasts a Google podcasts) či na krajském kanálu YouTube