Sklad humanitární pomoci a Informační linka IZS

V Karlových Varech ve Staré Roli byl zprovozněn Centrální sklad humanitární pomoci určený pro potřeby příchozích uprchlíků z Ukrajiny.

Od pátku 4. března 2022 se v Karlových Varech ve Staré Roli zprovoznil Centrální sklad humanitární pomoci určený pro potřeby příchozích uprchlíků z Ukrajiny a dále pro obce a organizace poskytující pomoc těmto lidem. 

Příjem, třídění a výdej materiální pomoci z humanitárních sbírek zajišťují v tomto skladu pracovníci Krajského úřadu Karlovarského kraje působící ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Karlovarského kraje a dobrovolníky. Výdej materiálu zde bude umožněn pouze pro obce a pomáhající organizace.

Individuální potřeby uprchlíků nacházejících se na území Karlovarského kraje budou zajišťovány v humanitárním skladu, který bude v nejbližší době vybudován v bezprostřední blízkosti Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině. Bude tak zajištěna komplexní pomoc uprchlíkům na jednom místě.

Adresa Centrálního skladu humanitární pomoci: Závodu míru 166/66, Karlovy Vary - Stará Role (areál Řempo Holoubek).

Provozní doba Centrálního skladu humanitární pomoci: Každý den v době od 12:00 do 18:00 hodin.

Informační linka IZS

Informace související s migrační vlnou z Ukrajiny i informace k provozu a aktuálním potřebám Centrálního skladu humanitární pomoci je možné získat na Informační lince IZS na telefonním čísle 950 380 180

Informační linka IZS je v provozu v pracovní dny od 8:00 - 15:00.

 

5. dubna 2022 | Autor: HZS Karlovarského kraje